Altron kongres 2017: 300 účastníků, 23 přednášek a datový kontejner

Tradiční odborný kongres Altron Data Center & Business World 2017 úspěšně završila svůj sedmnáctý ročník. Dne 30. května se v Galerii současného umění DOX sešlo 300 účastníků z řad českých i mezinárodních firem a veřejné správy a společně diskutovali o důležitých trendech a tématech, které dnes hýbou světem ICT.

Altron kongres 2017
Altron kongres 2017

„Vysoká účast a velký zájem o představená témata nám potvrdilo, že kongres představuje důležité místo pro firmy i instituce, které si chtějí udržet aktuální přehled o dění ve světě datových center a jejich technologií, ICT, kybernetické bezpečnosti nebo Internetu věcí a chytrých měst,“ uvedl Jan Rezek, marketingový ředitel společnosti Altron.

Altron kongres 2017
Altron kongres 2017

Velkým lákadlem letošního ročníku bylo živé mobilní datové centrum, které představuje vhodnou alternativu standardním kamenným datovým centrům nebo serverovnám. Stále v kurzu jsou také služby a produkty pro datová centra v podobě monitoringu infrastruktury, DCIM, efektivních a úsporných systémů napájení nebo chlazení. Velký prostor byl věnován současným trendům v cloudu, jeho správě a zálohování. Podle analýz bude mít v roce 2020 až 80 % firem více než jednu cloudovou platformu a 19 % nákladů na cloud půjdou na jeho správu. Opomenuto nezůstalo ani téma GDPR.

Altron kongres 2017
Altron kongres 2017

Účastníci kongresu si také mohli prakticky vyzkoušet řadu systémů kybernetické bezpečnosti, ochrany proti útokům na firemní ICT infrastrukturu a data, které společnost Altron integruje do svých řešení. Program doplnilo aktuální téma Internetu věcí a chytrých měst.

Altron kongres 2017
Altron kongres 2017

Sedmnáctý ročník Altron kongresu podpořilo rekordní množství partnerů, kteří se aktivně zapojili do obsahu a umožnili tak účastníkům získat široký přehled o dění v oblastech, které je zajímají.

Videozáznam z celého dne je k dispozici na YouTube kanálu společnosti Altron.

-LiM

 

Share Button

Related posts